wtorek, 21 czerwca 2022

wycieczka klas 3 do JuraParku

 20 czerwca pojechaliśmy na wycieczkę klasową do Jura Parku w Krasiejowie. Czekała nas dość długa jazda autobusem na miejsce. Uczniowie mieli wiele pomysłów na spędzenie tego czasu: gry karciane, planszowe, logiczne, słowne, czytanie książek, słuchanie muzyki czy po prostu rozmowy..

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, gdzie wsiedliśmy do "promu kosmicznego" by przenieść się w czasie i zobaczyć jak wyglądało życie na ziemi wiele milionów lat temu. Następnie zwiedzaliśmy wystawy multimedialne w formie audio przewodników. 

Następnie udaliśmy się na film do Kina 5D, ta atrakcja bardzo się podobała uczniom. Kolejnym przystankiem było korzystanie z atrakcji parku rozrywki, a także placu zabaw. 

Po obiedzie zakupiliśmy pamiątki i przyszedł czas na zwiedzanie parku z przewodnikiem. 

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przejażdżki Tunelem Czasu, gdzie oglądaliśmy jak powstała ziemia, jak zmieniały się kontynenty oraz klimat. Niestety burza trochę pokrzyżowała nasze plany i musieliśmy przeczekać nawałnicę w Oceanarium. Tam z kolei zobaczyliśmy pływające olbrzymy przez okulary 3D.

Gdy burza ustała wyruszyliśmy na krótkie zwiedzanie. Pani przewodnik opowiedziała nam wiele ciekawych informacji na temat dinozaurów oraz powstania JuraParku. Po drodze musieliśmy patrzeć pod nogi, gdyż w czasie deszczu na alejkach pojawiło się mnóstwo maleńkich żabek - była to kolejna atrakcja dla dzieci. 

W strugach deszczu opuściliśmy Krasiejów i bezpiecznie dojechaliśmy do domu. 

Było super !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz